Apple, Katlanabilir iPhone Modeli Üzerine Çalışıyor!

Geçtiğimiz yıl ilk örnekleri duyurulan katlanabilir telefonlar, buna karşın hala kısıtlı bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Samsung, Huawei, Motorola ve Microsoft’un bu konsepte yönelik modelleri gelmesine karşın Apple cephesi ise sessizliğini koruyordu. Görünüşe göre Cupertino merkezli teknoloji devi de katlanabilir iPhone modeli için çalışmalara başladı!

2022’de Katlanabilir Bir iPhone Modeli Tanıtılabilir!

Apple’ın katlanabilir telefonlara yönelik teknolojilerin üzerinde bir süredir durduğu sır değil. Markanın şimdiye kadar tescil edilmiş 3 farklı katlanabilir telefon patenti bulunuyor. Ancak Apple, bu konuda biraz ağırdan alarak rakiplerinin hamlelerini beklemeyi tercih etti. Çin merkezli bir bilgiye göre, katlanabilir iPhone modeli için Foxconn ve New Nikko gibi tedarikçilere prototip ürün siparişleri verildi. Bu da tasarım aşamasının tamamlanıp test sürecine geçiş için hazır olunduğunu gösteriyor.

Apple, Katlanabilir iPhone Modeli Üzerine Çalışıyor!

Prototip ürün bilgisini veren kaynak, Apple’ın katlanabilir iPhone modelinde kullanmayı planladığı ekran paneli konusunda kararsız kalındığını iddia ediyor. Katlanabilir konseptin tüm örneklerinde OLED panel kullanılırken, Apple ise daha yüksek parlaklık ve enerji verimliliği sunan microLED paneller üzerinde duruyor. Ancak Apple’ın karar vermek için aceleci olmadığı, yüksek dayanıma sahip menteşe testlerinin sonucu alınana kadar zaman olduğu ifade ediliyor.

2022’de Katlanabilir Bir iPhone Modeli Tanıtılabilir!

Prototip çalışmalarına başlanmasına rağmen katlanabilir telefon bekleyen iPhone kullanıcılarının uzun bir süre beklemesi gerekecek. Zira duyuru tarihi için 2022’nin ikinci yarısı işaret ediliyor. Bunun nedeni olarak ise katlanabilir telefon pazarının tam olarak oluşmasının beklendiği belirtiliyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir